Perdormire

Хроника

Струмица Хроника

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ БАНИЦА: ВО ПРЕКИН Е РЕГИОНАЛНИОТ ПАТ СТРУМИЦА, БАНИЦА, ВЕЉУСА – ДВЕ ЛИЦА ПОВРЕДЕНИ!

Пред половина час во близина на Баница се случи сообраќајна несреќа помеѓу запрежно возило и моторно патничко возило. Како што не информираат од СВР Струмица...

Хроника

СЕ ПОЈАВИ ВИДЕО СО ЕКСПЛИЦИТНА СОДРЖИНА КОЕ КРУЖИ НИЗ СТРУМИЦА, СТРУМИЧАНКА ОБЈАВИ ДЕКА Е ЛАЖНО ОБВИНЕТА И СЛУЧАЈОТ ЌЕ ГО ПРИЈАВИ ВО ПОЛИЦИЈА!

Преземено од фејсбук статус. В.С. : Почитувани пријатели, деновиве кружи видео низ социјалните мрежи со експлицитна содржина и голем дел од граѓаните...

Хроника

СВР СТРУМИЦА: ДОМОТ НА 22 ГОДИШНО МОМЧЕ И ВО ДОМОТ НА НЕГОВАТА БАБА, ПРОНАЈДЕНИ 1.5 КИЛОГРАМИ МАРИХУАНА!

Денеска 20.11.2020 полициски службеници од СВР Струмица –Единица за недозволена трговија со дрога, по претходно добиени оперативни сознанија, извршија претрес...

Хроника

МЛАДАТА СТРУМИЧАНКА МАРИЈА БРЗАКОВА ЈА НЕМА ПОВЕЌЕ ОД ДЕСЕТ МЕСЕЦИ – ЗАСЕГА НИ ТРАГА НИ ГЛАС!

Повеќе од десет месец нема ни трага ни глас од Марија Брзакова, девојката која мистериозно исчеззна. Во изминатиов период се проширија бројни шпекулации за...