Perdormire

Хроника

Хроника

СООПШТЕНИЕ ОД СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА: СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ СЕ ЗДОБИ 4 ГОДИШНО ДЕТЕ, ВОЗИЛОТО Е ПРОНАЈДЕНО- ВОЗАЧОТ ВО БЕГСТВО!

На 28.04.2020 година, во 17,35 часот, во Струмица на ул:”Никола Тесла” случена е сообраќајна незгода од страна на непознат возач со непознато...

Хроника

СТРУМИЧАНИ ПОМОГНАА НАУМ И ДОНЕ ДА БИДАТ ДОНЕСЕНИ ВО СТРУМИЦА, ДЕНЕСКА БЕА ПОГРЕБЕНИ ВО РОДНОТО МЕСТО!

По еден месец откако се случи свирепото убиство на двајца наши сограѓани Наум и Доне Колеви во Фрибург, тие денеска беа донесени во своето родно место и во...

Хроника

МАЛО ДЕТЕ ПРЕГАЗЕНО КАЈ СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА – ВОЗАЧОТ НА АВТОМОБИЛ ПОБЕГНАЛ, ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО НЕГО!

Во 17:45 во близина на полициската станица на СВР-СТРУМИЦА беше прегазено мало дете, а како што велат очевидците возачот веднаш побегнал. Од струмичката...

Хроника

МЛАДАТА СТРУМИЧАНКА МАРИЈА БРЗАКОВА ЈА НЕМА ПОВЕЌЕ ОД ТРИ МЕСЕЦИ – ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДОСЕГА ЗНАЕ ДЕКА ТАА ЈА НЕМА НАПУШТЕНО ЗЕМЈАВА!

Преокупирана со стравот од коронавирусот, информациите за бројот на заболени и починати лица, но и со рестриктивните мерки за заштита на населението, во...

Хроника

НА НИВО НА СЕКТОРОТ НА СВР СТРУМИЦА,ВЧЕРА 13 ЛИЦА НЕ ЈА ПОЧИТУВАЛЕ ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ, ЕДНО ЛИЦЕ Е ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА!

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (20/21.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на Секторот за...

  • Big-Baner.jpg
  • 300x250.png
  • BANER-19_06.gif