strumica denes logo

ДО КАДЕ СТИГНА РАБОТАТА? – СВР СТРУМИЦА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ РОДИТЕЛИ КОИ ГИ ОСТАВИЛЕ ДЕЦАТА ВО АВТОМОБИЛ И ОТИШЛЕ ДА СЕ КОЦКАТ!

Автор:

Датум:

мај 31, 2024

Автор:

Датум:

мај 31, 2024

СВР Струмица поднесе кривична пријава против В.Р.(42) и Е.Р.(27), двајцата од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“.

– На 27.04.2024, пријавените додека биле во казино, подолг период ги оставиле своите малолетни деца заклучени во патничко возило на паркинг простор, информираат од МВР.