strumica denes logo

Денес и за време на викендот времето ќе се задржи променливо облачно и посвлежо

Автор:

Датум:

април 19, 2024

Автор:

Датум:

април 19, 2024

Денес и за време на викендот ќе се задржи променливо облачно и посвежо време. Утре претежно во јужните делови, а во недела на повеќе места ќе има врнежи од дожд кои повремено ќе бидат пообилни. Во недела ќе има и услови за појава на изолирана нестабилност со грмежи. Поради спуштање на постудена воздушна маса на планините врнежите повремено ќе преминуваат во снег и на повисоките планини ќе се формира нова снежна покривка.