strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

Автор:

Датум:

јуни 1, 2024

Автор:

Датум:

јуни 1, 2024

????????????????????????????????????

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Попладне и кон крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за краткотрајно невреме. UV=7