strumica denes logo

МАЖ ОД СТРУМИЧКО СЕ ОДНЕСУВАЛ АГРЕСИВНО КОН ПОЛИЦАЈЦИ, АМА „СИЛАТА“ КРАТКО МУ ТРАЕШЕ!

Автор:

Датум:

јуни 2, 2024

Автор:

Датум:

јуни 2, 2024

На 31.05.2024 во 03:55 часот во Струмица полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода К.В.(40) од село Водоча, струмичко.

Тој на 30.05.2024 на магистрален пат А-4 Струмица—Радовиш, на место викано „Градашорска крстосница“, агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени задачи.

Лицето било задржано во Полициската станица Струмица и за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица.

По документирање на случајот, против К.В. ќе биде поднесена соодветна пријава.