strumica denes logo

ФАТЕНИ НА ЛИЦЕ МЕСТО: НА „ЦАРЕВИ КУЛИ“ ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА КАЈ ДВЕ ЛИЦА – ЕДНИОТ ПРИЗНАЛ ДЕКА ВО ДОМОТ ПОСЕДУВА И ДРУГА КОЛИЧНА!

Автор:

Датум:

април 19, 2024

Автор:

Датум:

април 19, 2024

На 18.04.2024 во 19.30 часот на место викано „Цареви кули“ во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода А.С.(34) и В.С.(35), двајцата од село Василево, струмичко. При преглед над нив, кај А.С. била пронајдена марихуана. Во службен разговор во Полициската станица Струмица А.С. признал дека во домот поседува и друга количина, која потоа доброволно ја предал на полициските службеници. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по негово целосно документирање ќе биде поднесена соодветна пријава.