strumica denes logo
Хроника

март 27, 2019

ПОЖАР ВО ДАБИЛЕ, НАПРАВЕНА Е ПОГОЛЕМА МАТЕРИЈАЛНА ШТЕТА!

На 27.03.2019 година од страна на увидна екипа од Сектор

Види повеќе

март 26, 2019

ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД СТРУМИЦА СО ИЗВЕСТУВАЊЕ ДО ГРАЃАНИТЕ!

Големи финансиски и затворски казни за несовесните граѓани што ќе

Види повеќе

март 25, 2019

23 ГОДИШНИК И 30 ГОДИШНИК ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА ПОРАДИ ОВОЗМОЖУВАЊЕ НАРКОТИЧНИ ДРОГИ!

На 22.03.2019 година во 13:00 часот во Полициска станица Струмица

Види повеќе
mde

март 21, 2019

СТРУМИЧАНЕЦ УАПСЕН НА АЕРОДРОМОТ ВО СКОПЈЕ!

Струмичанец бил уапсен вчера во 16.30 часот на граничниот премин

Види повеќе

март 20, 2019

ПО ПРЕТХОДНО РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА, ПРИВЕДЕН М.А ЗА СТОРЕНО КРИВИЧНО ДЕЛО ТЕШКА КРАЖБА!

На 19.03.2019 година во 04:30 часот во Полициска станица Струмица

Види повеќе

март 20, 2019

ДВЕ МАЛОЛЕТНИ ДЕЧИЊА НАПАДНАТИ ВО КОСТУРИНО!

На 19.03.2019 година во 15:48 часот во Полициска станица Струмица

Види повеќе