Home

Perdormire
Хроника

ОБИД ЗА СИЛУВАЊЕ ВО СТРУМИЦА: ЈА ДОПИРАЛ 29 ГОДИШНАТА ДЕВОЈКА И ИЗБЕГАЛ!

Home

СВР Струмица поднесе кривична пријава против С.Р.(37) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за обид за силување. На 17.11.2019 околу 04.05 часот на ул.„Кукушка“ во Струмица, пријавениот нападнал и допирал 29 – годишна девојка од Струмица. Набргу потоа, тој бил пронајден и приведен во полициска станица.