Home

Perdormire
Хроника

ЕДНО ЛИЦЕ ОД СТРУМИЦА ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА!

Home

– На 20.11.2019 во 12.50 часот од слобода бил лишен и приведен во Полициската станица Струмица, Н.Н.(41) од Струмица за кого била издадена Наредба за приведување од Основен суд Струмица поради издржување затворска казна. Во 14.00 часот лицето било предадено во Затвор Струмица.