strumica denes logo

Едно лице загина на Василевска раскрсница на патот Струмица-Радовиш

Автор:

Датум:

јули 21, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јули 21, 2019

Категории:

Хроника


На 21.07.2019 во 01.10 часот на магистралниот пат Струмица-Радовиш, на делницата за Струмица до Василевска раскрсница, Ј.Ц.(33) од с.Ораовица, радовишко, управувајќи патничко возило „Опел зафира“ со радовишки регистарски ознаки, удрил во патничко возило „Фолксваген голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Р.Р.(40) од Радовиш, по што излетал надвор од коловозот. Ј.Ц. починал на местото на настанот, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.
Увид извршиле Јавен обвинител и екипа СВР Струмица, информираат од МВР.