Home

Perdormire
Хроника

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ПАТОТ СТРУМИЦА-ВАЛАНДОВО, ЕДНО ЛИЦЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНО!

Home

– На 12.11.2019 во 09.00 часот на регионалниот пат Струмица – Валандово, на место викано „Германец“, патничко моторно возило „Фолксваген пасат“ со велешки регистарски ознаки, управувано од В.М.(69) од Гевгелија, изгубило контрола и излетало од патот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот, по што бил пренесен во Медицинскиот центар Струмица за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.