strumica denes logo

СТРУМИЧАНЕЦ УПРАВУВАЈЌИ СО СВОЈОТ МОТОР ПАДНАЛ НА КОЛОВОЗОТ И СЕ ЗДОБИЛ СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ!

Автор:

Датум:

јули 24, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јули 24, 2019

Категории:

Хроника

На 23.07.2019 во 15.00 часот на крстосница од улиците „Никола Тесла“ и „11-ти Октомври“ во Струмица, А.И.(38) од Струмица, управувајки мопед „Џилера“ со струмички регистарски ознаки паднал на коловозот. Во незгодата А.И. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа на СВР Струмица.