strumica denes logo

ВО СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА ПРИЈАВЕНИ ДВА ФИЗИЧКИ НАПАДИ, ЕДЕН ВО УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ ЕДЕН ВО КАЗИНО!

Автор:

Датум:

јули 29, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јули 29, 2019

Категории:

Хроника

На 28.07.2019 година И.Т(32) од с.Дабиле пријави дека истиот ден околу 01.00 часот, во угостителски објект бил физички нападнат од И. П.. Се работи на расчистување на случајот.

На 28.07.2019 година во 05.10 часот С.С(36) од с.Борисово пријавил дека во казино во село Ново Село бил физички нападнат од страна на Ж.Н од с.Габрово и Д.Н од с.Дражево. Се работи на расчистување на случајот.