strumica denes logo

март 28, 2023

ЕКО АКЦИЈА ЧИСТИ РИДОВИ ЗА СИТЕ ВО СТРУМИЧКО!

🚮3️⃣ пролет по ред кога природата се буди од зимскиот

Види повеќе

март 28, 2023

ВО СТРУМИЦА СЕ ОДИГРА ТРЕТИОТ ПО РЕД „РАПИД ГРАН ПРИ“ ТУРНИР ВО ШАХ!

Викендов, во просториите на Шаховски Клуб ЦАРЕВИ КУЛИ, се одигра

Види повеќе

март 28, 2023

НОВО ВО СТРУМИЦА: ОФИЦИЈАЛНО ОТВОРЕНА АВТОМАТСКАТА-РОБОТ АВТОПЕРАЛНА НА СТАРИОТ ПАТ КОН ВАСИЛЕВО – SPEED WASH!

📍 НОВО ВО СТРУМИЦА: ОФИЦИЈАЛНО ОТВОРЕНА АВТОМАТСКАТА-РОБОТ АВТОПЕРАЛНА НА СТАРИОТ

Види повеќе

март 28, 2023

УСПЕШНО ЗАВРШЕН И ВТОРИОТ МАРШ НА ,,ЈА ШТИТАМ БЕЛАСИЦА” И ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА 3 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ!

„Ја Штитам Беласица” по втор пат маршираше на Беласица. „Нашата

Види повеќе

март 28, 2023

Приведен 64-годишник од струмичко за физички напад и обид за силување!

Денеска (28.03.2023) во полициска станица во Струмица бил извршен службен

Види повеќе

март 28, 2023

ДЕТАЛИ ЗА ВЧЕРАШНАТА СООБРАЌАЈКА КАЈ ВЛАДЕВЦИ – СО ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ СЕ ЗДОБИЛЕ ТРИ ЛИЦА!

На 27.03.2023 година во 14.50 часот во Полициската станица Струмица

Види повеќе

март 28, 2023

Средношколците и МОН постигнаа договор

Средношколците и министерот Шаќири си подадоа рака. Полагањето на државната

Види повеќе