Времето денес ќе биде стабилно и тивко со пониски дневни температури а во петок и сабота се очекува да има повремени локални внрежи од дожд

декември 20, 2023

Денес ќе се задржи стабилно и тивко време со магла по котлините и пониски дневни температури. Во четврток ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северозападен ветер, а во петок и сабота ќе има повремени локални врнежи од дожд, на планините од снег.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: