СТРУМИЧАНКАТА БИЛЈАНА ПАНЕСКА ДОМИНИРА НА ТЕРЕНОТ ВО ДРЕСОТ НА МАКЕДОНИЈА – ДВА НАТПРЕВАРИ, ЧЕТИРИ ГОЛА И ЕДНА АСИСТЕНЦИЈА!

октомври 31, 2023

Струмичанката Билјана Панеска постигна дури три гола на вториот натпревар од групата Б4 ЕУРО 2024 помеѓу Македонија и Ерменија во кој нашиот тим славеше со високи 6:0. Ремек делата на Паневска ги поздравија сите кои во живо го следеа натпреварот!

Инаку, Билјана Панеска доаѓа од тимот на ФК Тиверија и со сигурност и претстои иднина со која ќе се гордее градот и Македонија!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: