Времето денес ќе биде променливо облачно

декември 21, 2023

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: