22 годишник од Струмица со „мазда“ прегази пешак!

декември 21, 2023

На 19.12.2023 во 19.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул.„Васко Карангелевски” и ул.„Игњат Атанасовски” во Битола, патничко возило „мазда” со струмички регистарски ознаки, управувано од И.Н.(22) од Струмица, удрило во Д.Н.(29) од Битола. Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола“, информираат од МВР.

Увидот го извршила увидна екипа на СВР Битола.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: