ИЛОН МАСК ИМ ПОМАГА НА ПАЛЕСТИНЦИТЕ: СТАРЛИНК ИНТЕРНЕТОТ ВО ГАЗА ЌЕ БИДЕ ЗА ХУМАНИТАРНИ ЦЕНИ!

октомври 31, 2023

Илон Маск разговарал со шефот на израелската безбедносна служба и го убедувал дека Старлинк интернетот во Газа ќе биде користен само за хуманитарна работа од хуманитарните организации. Илон Маск пред некој ден најави дека ќе обезбеди Старлинк интернет за Појасот Газа, откако Израел ја уништи целата телекомуникациска инфраструктура во појасот. На оваа најава жестоко реагираше израелската држава која се противи на планот на Илон Маск.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: