strumica denes logo
Спорт

мај 15, 2018

(ВИДЕО) СЕ Е’ ПОДГОТВЕНО ЗА СПЕКТАКЛ: МЛАДИТЕ И ПОСТАРИТЕ АЈДУЦИ ПОВТОРНО НА ИСТА ТРИБИНА-ВО САБОТА СЕ СЛАВИ ПРВА ЛИГА!

https://www.facebook.com/ultras.strumica/videos/1559303697531394/?t=7 Струмичките Ајдуци повторно сплотени како никогаш до сега! Во

Види повеќе

мај 14, 2018

ЕКСКЛУЗИВНО: Беласица ги договара Блажевски, Љамчевски, Танушев, Гуцев!

Тимот на Беласица дефинитивно следната сезона ќе биде дел од

Види повеќе

мај 12, 2018

СТРУМИЧКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ СО ШЕСТ МЕДАЛИ СЕ ВРАЌААТ ОД СПОРТСКАТА ГИМНАЗИЈАДА ВО ТЕТОВО!

Струмичките средношколци од Струмица имаа одличен настап на спортската Гимназијада

Види повеќе

мај 12, 2018

Јанта Волеј е шампион на Македонија во одбојка за жени!

Одбојкарките на Јанта Волеј се нови државни шампионки на Македонија,

Види повеќе

мај 11, 2018

Одбојкарските шампиони кај градоначалникот Јаневски

  Градоначалникот Коста Јаневски, вчера во својот кабинет, ги прими

Види повеќе

мај 9, 2018

ФОТО: Струмичанецот Дејан Илиев се пофали со шампионскиот трофеј од младинската ПЛ!

Еден од најнадежните македонски фудбалери, Дејан Илиев се пофали со

Види повеќе

мај 8, 2018

ЕКИПАТА НА СТРУМИЦА Е СТАРО-НОВИОТ ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА ВО ОДБОЈКА!

Екипата на Струмица е старо-новиот шампион на Македонија во одбојка

Види повеќе

мај 7, 2018

Струмица го надигра Вардар и првпат поведе во финалната серија

По две гостински победи, конечно еден домаќин победи во финалето

Види повеќе