strumica denes logo

Освежување во А селекцијата: Струмичанецот Дени Масев е новиот директор на репрезентацијата

Автор:

Датум:

јуни 19, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

јуни 19, 2018

Категории:

Спорт

Поранешниот македонски репрезентативец, Дени Масев ќе биде озвежување во нашата национална селекција и веројатно ќе биде новиот директор на нашата А селекција, а ќе патува за Анталија на пријателските мечеви со Финска и со Азербејџан на 23. и на 27. март.

Фудбалската кариера ја почна во Беласица, а потоа играше и за Вардар и Работнички на домашната сцена. Масев има 34 години и пет настапи за А селекцијата на Македонија.

Досегашниот спортски директор Саша Ќириќ, најверојатно ќе се пресели во таборот на младата репрезентација за играчи до 21 година, со истата функција.