strumica denes logo

Беласица го освои Ѓорче на „крилата“ на младиот напаѓач Ѓорѓиев!

Автор:

Датум:

јули 3, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

јули 3, 2018

Категории:

Спорт

Во првиот пријателски натпревар и за Македонија Ѓ.П  и за Беласица во текот на подготовките за новата сезоната, струмичани со 2-1 ги совладаа „лавовите“. Македонија во првото полувреме беше нешто подобра во 30. минута со голот на Филип Стојановски поведе со 1-0. Но, затоа во второто полувреме Пепи Ѓорѓиев постигна два гола во 55. и 85. минута и имаше уште најмалку уште три шанси за гол.

Во секој случај заслужена победа на Беласица и одлично издание на младиот напаѓач на струмичани.