strumica denes logo

ФК Академија Пандев започна со подоготвките за новата сезона

Автор:

Датум:

јуни 26, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

јуни 26, 2018

Категории:

Спорт

Денеска и официјално сениорскиот тим на Академија Пандев започна со подоготвките за новата сезона. По утринската прозивка и задолжителните тестирања, се одржаа првите две тренинг сесии. Првиот дел од подоготовките ќе се одржи во Струмица. На 18ти јули сениорите се селат во Банско – Бугарија, каде е планирано да се одработи и вториот дел од подготовките. Во текот на припремите се планирани и седум контролни натпревари.