Беласица на „Младост“денеска ја чека Победа

јули 4, 2018

По триумфот во Ѓорче во неделата со 2:1, фудбалерите на Беласица денеска ќе ја одиграат и својата втора контролна средба.

Ривал ќе им биде составот на Победа, значи тоа ќе биде своевидно прволигашко дерби. Мечот започнува во 18 часот а ќе се игра на стадионот „Младост” во Струмица.

Секако дека ова ќе биде натпревар кој струмичани со нетрпение го чекаат за да на дело ја видат новата Беласица, која во следната сезона ќе се натпреварува во Првата лига на Македонија.

Инаку ова за Победа ќе биде прв пријателски меч ова лето.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ