strumica denes logo

„НАКОВСКИ ВОЛЕЈ“- МЛАДИНСКИ ДРЖАВНИ ПРВАЦИ НА МАКЕДОНИЈА!

Автор:

Датум:

април 23, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

април 23, 2018

Категории:

Спорт

Екипата на женскиот одбојкарски клуб „Наковски Волеј“ со победата над ОК „ПЕЛИСТЕР“ со резултат од 0:3 во сетови и официјално станаа младински државни прваци на Македонија. Ова е голем успех за клубот, голем успех за Струмица! Честитки.