bandr

Култура

Култура

Градоначалникот Јаневски со љубителите на филмската уметност уживаа во проекцијата на „Исцелител“

Во рамките на Оф програмата на годинашното издание на „Струмица опен фестивал“, синоќа, струмичани уживаа во проекцијата на македонскиот филм „Исцелител“ во...

Култура

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Цело лето AQUARIUS!

Кога ќе помислиме на лето, она што ни паѓа на памет е базен, коктели и латино музика. Ова лето, базен AQUARIUS ви овозможува да уживате максимално во летото...