(ВИДЕО) Рецепт за подготовка на вкусна домашна пица!

февруари 25, 2019

Пицата е едно од омилените јадења на многу луѓе ширум светот, меѓутоа секогаш немате можност да ја консумирате во пицерии и ресторани.

Поради тоа, на каналот Tasty на YouTube е претставен рецепт за подготовка на вкусна домашна пица.

Погледнете го видеото, купете ги потребните состојки, па во домашни услови подгответе си пица иста како онаа од рестораните.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: