Home

Perdormire
Култура

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА НОВОГОДИШНАТА ПОНУДА НА „КОСМОПОЛИТ“

Home

Салати:
Мешана салата / домати, краставици, вцекло, морков, марула,
зелка, сирење, маслинка

Ладно предједање
Св. пршута, гов. прушта, св. врат, печеница, кулен, мисиркино,
шунка, ајдамер, урнебес

Топло предједање
фолегер-пирошка, пох, кашкавал

Главно једење:
Свињски врат во фуруна, пилешки стек, гарнир помфрит,
кифлички

Десерт
Чоколадна торта

Кикирики // Овошје мешано

1750 ден по особа / *во цената не е вклучено пијалок

ТЕЛЕФОН ЗА РЕЗЕРВАЦИИ: 071 341 444