Perdormire
ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ УТРЕ (ЧЕТВРТОК) ВО СТРУМИЦА НА РАЗГОВОР СО ГРАЃАНИТЕ ЗА ОБНОВА НА МАКЕДОНИЈА!

Александра Митева 09.10.2019 „Разговори за #ОбноваНаМакедонија“ Струмица Локација : Пред Споменикот на жртвите од пожарот – Платото пред Тинекс Маркет...

СДСМ

СДСМ СТРУМИЦА: КВОТИТЕ НА АПТЕКИТЕ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ЛЕКОВИ НА РЕЦЕТ СТАНА МИНАТО, А МИНАТО СЕ И РЕДИЦИТЕ ВО АПТЕКИТЕ!

Прес конференција на портпаролот на ОО СДСМ Струмица, Венерка Ристовска Почитувани граѓани, Владата предводена од СДСМ, одговорно продолжува да ги спроведува...

ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ ОК СТРУМИЦА: РАБОТИТЕ СТАНУВААТ СЕ’ ПОЛОШИ, СЛЕДУВААТ СЕРИЈА НА ПРЕСОВИ!

Претседателот на струмичкото ВМРО-ДПМНЕ Александар Донев, на прес конференција најави серија на пресови во иднина бидејќи  како што вели тој, работите од ден...

ВМРО-ДПМНЕ

(ФОТО) УНИЈА НА МЛАДИ СИЛИ НА ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА: ШАХТАТА НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД ДАДЕ СИГНАЛ ДЕКА ГРАДОТ НЕ Е ПОДГОТВЕН ЗА ЕСЕНСКИТЕ ДОЖДОВИ, НО ИЗГЛЕДА ДЕКА И МОСТОВИТЕ ВО ГРАДОТ И НАСЕЛЕНИТЕ МЕСТА НЕ СЕ!

УНИЈА НА МЛАДИ СИЛИ НА ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА: Откако шахтата на градскиот плоштад во Струмица даде сигнал дека дел од инфраструктурата не е подготвена за...

СДСМ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) СДСМ-СТРУМИЦА СО УСПЕШНО СПРОВЕДЕНА ЕКО АКЦИЈА КАЈ СПОРТСКИОТ КОМПЛЕКС „ПАНДЕВ“

Струмичките социјалдемократи вчера спроведоа успешна еко акција кај спортскиот комплес „Пандев“ во Струмица. Социјалдемократите кои беа во голем број, порачаа...

ВМРО-ДПМНЕ

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ДЕНЕСКА ВО ВЕЉУСА ЗА ПРАЗНИКОТ, НАРОДОТ МУ ПОСАКА ТОПЛО ДОБРЕДОЈДЕ!

По повод денешниот Христијански празник Мала Богородица, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски беше во посета на манастирот во Вељуса. Тој на неговиот...

ВМРО-ДПМНЕ

ВАНКОВЕР МАНЧЕВ: ФИЛИПЧЕ, ДО КАДЕ Е ВЕТЕНАТА ПЛАТА ОД 100.000 ДЕНАРИ ЗА СПЕЦИЈАЛИСТИТЕ?

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Ванковер Манчев на својот официјален фејсбук профил напиша статус во кој го повикува министерот за здравство Венко Филипче...