strumica denes logo
Струмица

декември 8, 2019

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ВК АКТИВ-СТРУМИЦА: ВЕЛОСИПЕДИСТИТЕ ПРОСЛАВУВААТ 7 ГОДИНИ УСПЕШНО ПОСТОЕЊЕ!

Велосипедскиот клуб ВК АКТИВ од Струмица  прославија 7 години успешно

Види повеќе

декември 8, 2019

ОПШТИНАТА АСФАЛТИРАШЕ УЛИЦА И ВО ПРОСЕНИКОВО!

Коста Јаневски: По населените места Банско, Свидовица, Сачево, Костурино и

Види повеќе

декември 7, 2019

(ВИДЕО) ЖИВКО ДИНЕВ ОД СРЦЕ ЗА СВОИТЕ СЛУШАТЕЛИ: НАЈАВУВА ПРЕРАБОТКА НА ПОЗНАТАТА НАРОДНА ПЕСНА „ЛУДО МЛАДО“

Струмичанецот Живко Динев знае често да ја развесели својата публика

Види повеќе

декември 6, 2019

(ФОТО) ДУРИ ДЕВЕТ ДУШИ ГОРЕА КАБЛОВИ НА ТРАНЗИТОТ И ГО ЗАГАДУВАА ВОЗДУХОТ ВО СТРУМИЦА!

Горењето каблови и загадувањето на воздухот во Струмица не престануваат!

Види повеќе

декември 6, 2019

Хортикултурно уредување на улица Маршал Тито!

Екипа од Одржување и управување со јавно зеленило“ при ЈПКД

Види повеќе

декември 6, 2019

ОУ „НИКОЛА ВАПЦАРОВ“ ОДБЕЛЕЖАА 110 ГОДИШНИНА ОД РАЃАЊЕТО НА ВАПЦАРОВ – ПРИРЕДИЈА БОГАТА ПРОГРАМА!

Со свечена академија учениците и вработените во општинското основно училиште

Види повеќе

декември 6, 2019

НАСКО ПИШЕВ ЗА СТРУМИЦА ДЕНЕС: ГОРД СУМ ШТО ХОТЕЛ ПАРК БАЧИНОВО ГО ИЗБРАА ЗА НАЈДОБРА БИЗНИС ДЕСТИНАЦИЈА ЗА 2019 ГОДИНА!

На петтото издание на Балканските награди за туристичка индустрија 2019

Види повеќе