strumica denes logo

НА КЕЈОТ „ДИМИТАР ВЛАХОВ“ ВО СКОПЈЕ КАЈ ДВАЈЦА СТРУМИЧАНИ ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА!

Автор:

Датум:

март 30, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

март 30, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

На 29.03.2022 во 22.45 часот на кеј „Димитар Влахов“, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје ги лишиле од слобода С.С.(20) од Скопје и М.П.(21) од Струмица затоа што кај нив била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.