strumica denes logo
Strumica, Macedonia

март 31, 2023

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до

Види повеќе

март 31, 2023

Традиционален шведски рецепт: Чоколадна торта која ќе ви се залепи за непцето и срцето

Замислете си вкус помеѓу брауни колаче, топол-ладен колач и чоколадна

Види повеќе

март 30, 2023

ЈАГНЕШКОТО ПО ЦЕНА ОД 540 ДЕНАРИ? СТОЧАРИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ВРЗАТ КРАЈ СО КРАЈ И БАРААТ РЕАЛНА ОТКУПНА ЦЕНА!

Сточарите од Брегалничкиот регион бараат реална откупна цена на јагнешкото

Види повеќе

март 30, 2023

НАЈМАЛКУ ДВЕСТЕ СЕМЕЈСТВА ЌЕ БИДАТ ДЕЛ ОД ХУМАНИТАРНАТА ВЕЛИГДЕНСКА АКЦИЈА НА ЕЛЕУСА ФОНДАЦИЈА!

ЕЛЕУСА ФОНДАЦИЈА: Драги браќа и сестри, Елеуса Фондација ги подготвува

Види повеќе

март 30, 2023

НАЈМАЛИТЕ НА ГОСТИ КАЈ СТРУМИЧКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ!

На ден 29-30.03.2023 година (среда и четврток), во посета на

Види повеќе