ЗИМАТА ПОЛЕКА НИ ДОАЃА: ДО КРАЈОТ НА ОВАА СЕДМИЦА ВРЕМЕТО ЌЕ БИДЕ ОБЛАЧНО СО ПОВРЕМЕНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД, ВИКЕНДОТ СЕ ОЧЕКУВА СИЛЕН ВЕТЕР ОД НАД 60КМ/ЧАС!

октомври 31, 2023

До крајот на оваа седмица времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Од петок попладне и во сабота врнежите наместа ќе бидат обилни (над 20 л/м2) и проследени со грмежи. Во петок и во недела ќе дува засилен, повремено силен ветер од јужен правец (над 60 км/час).

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: