Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, попладне облачноста ќе се намалува

ноември 2, 2023

Претпладне променливо облачно со локални врнежи од дожд, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен правец.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: