ПРЕТРЕС ВО СТРУМИЦА – ПРИВЕДЕН Е 19 ГОДИШЕН ДИЛЕР!

ноември 2, 2023

На 01.11.2023 во 06.00 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Е.И.(19) од Струмица. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: