bandr

Култура

Култура

УХМР предупредува: Дождот нема да престане да врне со денови, можни непогоди во цела Македонија

Нестабилно време со пороeн дожд проследен со грмежи, засилен ветер и локална појава вечерва на повеќе места најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи...

Култура

Градоначалникот Јаневски оствари средба со бугарската министерка за надворешни работи Захариева

Градоначалникот на општина Струмица, Коста Јаневски, попладнево оствари средба со делегација од Република Бугарија предводена од министерката за надворешни...

Култура

QUE PASA ПРОТИВ РУДНИКОТ НА СМРТТА!

Почитувани наши пријатели, посетители, гости, и партнери! Ве известуваме дека Que Passa го поддржува отпорот против рудникот на смртта во Иловица, кој...

Култура

(ФОТОГАЛЕРИЈА) БАЛЕТСКОТО СТУДИО РЕВЕРАНС ОДДРЖА ГОДИШЕН КОНЦЕРТ ВО ДОМОТ НА КУЛТУРАТА ВО СТРУМИЦА!

Балетското студио Реверанс одржа годишен концерт во домот на културата, Талентираните балерини настапија во повеќе точки , во микс од современ и класичен...

Култура

Захариева е во Струмица!

Бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Екатерина Захариева денеска и утре е во посета на Република Македонија, соопшти бугарското МНР...