Home

Perdormire

Хроника

Хроника

ДВАЈЦА СТРУМИЧАНИ СЕ ПРЕТСТАВУВАЛЕ КАКО МАЈСТОРИ ЗА ИЗРАБОТКА НА МЕБЕЛ И „ОПЕРИРАЛЕ“ НИЗ СТРУМИЧКО!

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против К.Б (53) од Струмица и  И.М (56) од Василево...

Хроника

(ОБНОВЕНО) ВО СТРУМИЦА ПРОДОЛЖУВААТ ДА СЕ ОШТЕТУВААТ КАЗИНА: ВЛЕГОЛ СО МЕТАЛНА ТЕСЛА И ОШТЕТИЛ 20 АПАРАТИ ВО КАЗИНО ВО СТРУМИЦА!

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава  против лицата: 49- годишниот А.В и 34- годишниот Д.Г...