Приведен дилер на хероин од Струмица!

април 5, 2021

На 02.04.2021 полициски службеници од ЕНТ ОНТД-СВР СКОПЈЕ го приведоа Љ.Ѓ. (43) од Струмица, кој продавал хероин на територија на Скопје. При преглед кај него е пронајден хероин. Од судија на претходна постапка му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: