ДЕТАЛИ: 18 ГОДИШНИК ОД СТРУМИЦА ЈА ПРЕГАЗИЛ 20 ГОДИШНАТА ДЕВОЈКА СИНОЌА ВО СТРУМИЦА КОЈА Е ТЕШКО ПОВРЕДЕНА!

април 8, 2021

На 07.04.2021 во 19.40 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосница од ул.„Ленинова“ и ул.„4-ти Јули“ во Струмица, патничко моторно возило „нисан“ со струмички регистарски ознаки, управувано од И.Ч.(18) од Струмица, удрило во пешакот В.Б.(20) од с.Русиново, беровско. Во незгодата, В.Б. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Струмица. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: