strumica denes logo

ИДОЛОТ НА МНОГУ ГЕНЕРАЦИИ: Почина раперот „DMX“ – не ја издржа најважната битка!

Автор:

Датум:

април 9, 2021

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

април 9, 2021

Категории:

Хроника

Денес на 50 годишна возраст почина познатиот американски рапер „DMX“, откако беше задржан на апарати една седмица. Тој претрпе срцев удар минатата недела, како што потврди неговиот адвокат Мареј Ричман.

Иако во неделата можеше да дише самостојно, тој ја загуби битката денес.