Home

Perdormire
Хроника

ВО ЗАТВОРСКАТА КЕЛИЈА НА СТРУМИЧАНЕЦ ПРОНАЈДЕНИ МАРИХУАНА И ХЕРОИН!

Home

СВР Штип поднесе кривична пријава против А.А.(31) од Струмица и Д.А.(26) од Штип, двајцата моментално на издржување казна затвор во Казнено-поправниот дом Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 03.12.2018, надзорник во КПД-Штип извршил преглед во ќелијата каде биле сместени пријавените, при што пронашол и одзел марихуана и хероин.