Perdormire

Хроника

Хроника

СВР СТРУМИЦА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ГЕВГЕЛИСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЗА ОДДАВАЊЕ СЛУЖБЕНА ТАЈНА!

Секторот за внатрешни работи Струмица-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство во Гевгелија, поднесе...

Хроника

(ВИДЕО) АКЦИЈА ВО СТРУМИЦА!

  Денот започна нормално (06.06.2018)  . Трговците со запрежни коли си го развиваа бизнисот со подвижни продавници.  Се почитуваа знаците колку се може...

Хроника

(ВИДЕО) ПРОБЛЕМ ВО СТРУМИЦА НА УЛИЦА: НЕ ПРЕСТАНУВААТ ДА СЕ ИЗМАЧУВААТ КОЊИТЕ ВО СТРУМИЦА-НОВО ВИДЕО ОД ДЕНЕСКА!

На новата фејсбук група која е насловена ПРОБЛЕМ ВО СТРУМИЦА НА УЛИЦА (ВИДИ ЛИНК ) денеска беше објавено видео на кое повторно јасно се гледа дека коњите...

Хроника

ОСУМНАЕСЕТ ГОДИШНО МОМЧЕ ОД БАНИЦА ПРЕГАЗИ ПЕШАК-ИТНО Е ПРЕНЕСЕН ВО СКОПСКАТА КЛИНИКА „МАЈКА ТЕРЕЗА“ ВО СКОПЈЕ!

На 02.06.2018 година во 15,45 часот, на регионалниот пат Струмица-с.Баница товарно моторно возило „Застава 640“ со струмички регистерски таблици, управувано од...