ПОДНЕСЕНА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ 53 ГОДИШНА ЖЕНА ОД СТРУМИЦА – ПРИЛОЖИЛА ФАЛСИФИКУВАН ПЦР ТЕСТ!

јануари 11, 2022

Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против Д.Г.(53) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување на исправа“ и „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. На 20.11.2021 на граничен премин Табановце пријавената приложила фалсификуван ПЦР тест.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: