Home

Perdormire
Струмица Хроника

ОШТЕТЕНА НАДГРОБНА ПЛОЧА НА ГРАДСКИТЕ ГРОБИШТА ВО СТРУМИЦА!

Home

На 07.12.2021 во 09.20 часот во СВР Струмица, од Градските гробишта Струмица било пријавено дека во попладневните часови на 06.12.2021 била оштетена надгробна плоча. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.