ДВЕ ТЕПАЧКИ ВЧЕРА – ЕДНА ВО СТРУМИЦА И ВТОРАТА ВО БАНСКО!

јули 8, 2021
????????????????????????????????????

На 07.07.2021 година во 22.30 часот во Полициска станица Струмица, А.М. (46) од Струмица пријавил дека околу 21.30 часот на улица „Јанко Цветинов“ во Струмица бил физички нападнат од А.С., Р.М. и С.М., сите од Струмица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 07.07.2021 година во 23.40 часот во Полициска станица Струмица, Ш.А. (35) од село Банско пријавил дека околу 20.00 часот во село Банско пријавителката и нејзината малолетна ќерка биле физички нападнати од Џ.Н., Ш.Н. и С.Н., сите од село Банско. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: