15 МЕСЕЦИ ЗАТВОР ЗА ВОЗАЧОТ КОЈ ЈА ПРЕГАЗИ ВЕРИЦА БЕЛЧОВСКА!

јули 9, 2021

Возачот И.Ч (18) кој ја прегази Верица Белчовска на 7 април во Струмица, денеска Основниот суд во Струмица го осуди на казна затвор во траење од 15 месеци. И.Ч пред судот ја признал вината за стореното дело.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: