ОТКРИЕНА ФАЛСИФИКАТ БАНКНОТА ВО СТРУМИЦА: 2000 ДЕНАРИ БИЛЕ УПОТРЕБЕНИ ВО МАРКЕТ!

декември 9, 2021

На 07.12.2021 во 21.20 часот во СВР Струмица било пријавено дека во маркет во Струмица едно лице употребило фалсификувана банкнота од 2000 денари. Увид бил извршен и банкнотата била одземена за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: