ПОДНЕСЕНА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ЕДНО ЛИЦЕ ОД СТРУМИЦА ЗА НЕДОЗВОЛЕНО ИЗРАБОТУВАЊЕ, ДРЖЕЊЕ И ТРГУВАЊЕ СО ОРУЖЈЕ!

декември 28, 2021

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Ј.К. од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“. На 15.08.2020, полициски службеници извршиле претрес на домот каде престојувал пријавениот во с.Попчево, при што пронашле и одзеле повеќе куршуми од различен калибар.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: