ДВЕ ТЕПАЧКИ НА НИВА – ЕДНАТА ВО ДОБРАШИНЦИ, ДРУГАТА ВО САРАЈ!

јули 15, 2021

На 14.07.2021 година во 06.35 часот во Полициска станица Струмица Р.Г. (47) од село Градашоци, струмичко, пријавил дека околу 06.00 часот во нива во атар на село Добрашинци, струмичко, Т.Г. од село Градашорци бил физички нападнат од О.Н. и В.Н. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

На 14.07.2021 година во 23.45 часот во Полициска станица Струмица Ц.Ѓ. (45) од село Сарај, струмичко, пријавил дека околу 18.00 часот во нива во атар на село Сарај, струмичко, бил физички нападнат од Х.Ѓ. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: